AKR përkujton ish-asambleisten në Gjakovë Gjylgjyzare Karaxhija- Xharavina
07/02/2017

Në emër të Aleancës Kosova e Re, kryetarja e Forumit të Gruas së AKR-së në nivel vendi Mirlindë Gashi, së bashku me Forumin e Gruas së AKR-së në Gjakovë, me rastin e 3 vjetorit të ndarjes nga jeta të asambleistes, shefes së grupit të asambleistëve të AKR-së në Gjakovë, njëherit kryetares së Forumit të Gruas në këtë komunë, Gjylgjyzare Karaxhija-Xharavina, bëri homazhe tek varri saj dhe vendi i vdekjes duke vënë kurora me lule si dhe duke vlerësuar lartë jetën dhe veprën e saj.

Aleanca Kosova e Re e përkujton me mall simbolin e përkushtimit, aktivisten shembullore, e cila asnjëherë nuk e kurseu veten për të punuar me vullnet dhe përkushtim për qytetarët e Kosovës.

gjakove

Foto Galeria

Anëtarsohu Online

M F

Antarsohu dhe behu pjesë e ndryshimit

Nga facebook

më lart