• Mbahet forumi i biznesit Kosovë-Zvicër

    Biznese të shumta nga Zvicra vizituan sot Kosovën, ku u njoftuan nga krerët e shtetit për mundësitë që ofron vendi ynë për ta. Zëvendëskryeministrja Mimoza Kusari – Lila, në fjalën hapëse tha se Zvicra mbetet mbështetësi më i madh…

 • Inaugurohet Sistemi Informativ i Me...

    Nga sot, të gjithë qytetarët do të kenë mundësi të kërkojnë standarde vendore dhe ndërkombëtare falë Sistemit Informativ të Menaxhimit të…

 • Kusari – Lila: Ekonomia duhet të...

    “Modernizimi i proceseve prodhuese në këtë ndërmarrje tregon se përgjegjësia shoqërore e korporatave në Kosovë është duke u rritur dhe jam…

 • Kanada e interesuar në sektorin e ...

    Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë Mimoza Kusari – Lila priti sot Ambasadoren e Kanadasë në Kroaci znj.Louise LaRocque më…

 • Fillon punën Oda Ekonomike Zvicër...

  Në prani të shumë biznesmenëve dhe bashkëatdhetarëve, në Bern të Zvicrës, u inaugurua Oda Ekonomike Zvicër-Kosovë. Zëvendëskryeministri i parë Bexhet Pacolli përshendeti…

 • Pengohet Kosova në takimin e CEFTA...

    Është mbajtur takimi i zëvendësministrave të vendeve anëtare të CEFTAs në Sarajevë, ku u shqyrtuan çështjet lidhur me fillimin e negociatave…

 • Kusari – Lila: Bashkëpunim më i...

    Ministrja e Tregtisë e Industrisë Mimoza Kusari – Lila priti sot Princeshën e Tajlandës Mom Luang Rajadarasri Jayankura dhe Shkëlqësinë e…

Foto Galeria

Anëtarsohu Online

Mashkull Femër

Antarsohu dhe behu pjesë e ndryshimit

Nga facebook

më lart