Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli ka takuar presidentin e Austrisë Van der Bellen. Tema kyqe ishin liberalizimi i vizave dhe Interpoli

30/05/2018

Presidenti Pacolli ka qëndruar për vizitë në Austri ku është takuar me presidentin austriak Van der Bellen. Në llogarinë e tij në facebook Pacolli u shpreh optimist për mikpritjen e nikoqirëve si dhe për temat e rëndësishme që i trajtuan. “Takim shumë konstruktiv me Presidentin Van der Bellen. Austria mbështet Kosovën në rrugën e saj drejtë integrimeve Euro-Atlantike. Liberalizimi i vizave dhe anëtarësimi i Kosovës në Interpol ishte kryetema e takimit me Presidentin Van der Bellen”, u shpreh Pacolli në llogarinë e tij në facebook.

 

Foto Galeria

Anëtarsohu Online

M F

Antarsohu dhe behu pjesë e ndryshimit

Nga facebook

më lart